MDD - 1.6.2021

01.06.2021 16:54

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

1.jún už tradične patrí deťom - malým i veľkým.

Prvá myšlienka, vymedziť pre deti ich deň, siaha do tridsiatych rokov

dvadsiateho storočia.

Posolstvom Medzinárodného dňa detí je myšlienka, nech všetky deti majú šťastné detstvo, nech netrpia hladom a smädom a nech majú domov a milujúcich rodičov. Nech nie sú týrané a nech ich rodičia nenechávajú plakať bez toho, aby zistili príčinu. Nech rodičia venujú svoj čas deťom nielen počas tohto jedného dňa v roku, ale po celý rok. A hlavne, nech im dajú lásku ...

Aj my sa v našej materskej škole usilujeme denne dávať lásku našim / Vašim deťom.

Odpoveďou sú nám iskričky v očkách a úsmev na tvári.

(: Prajeme všetkým deťom šťastné a krásne detstvo :)

Dnes nás, ako bonus, potešili svojou prítomnosťou hasiči Dobrovoľného hasičského zboru Košická Polianka, ktorí nám ochotne predviedli malú ukážku zásahu pri hasení požiaru, ukázali nám hasičské auto a jeho vybavenie, vyskúšali sme si aj zásahové prilby a zásahové obleky, ba dokonca sme sa mohli pozrieť na svet aj spoza skutočného volantu veľkého hasičského auta. Za to patrí im, ako aj p. starostke obce obrovské

*Ď*A*K*U*J*E*M*E*

V uvedenom odkaze si môžete pozrieť aj nadšenie, prekvapenie a radosť našich nič netušiacich detí:

Pekľanská, riaditeľka MŠ