Sme dvojtriedna materská škola bez právnej subjektivity s celodennou a poldennou starostlivosťou, ktorej zriaďovateľom je Obec Košické Oľšany.

Budova MŠ s celodennou prevádzkou je samostatná, je prízemná, tvorí ju prístupová chodba, šatňa, 1 trieda, ktorá slúži ako herňa a aj ako spálňa, jedáleň, kuchyňa, sociálne zariadenie a školský dvor.

Budova MŠ s poldennou prevádzkou sa nachádza v areáli ZŠ Košické Oľšany 215, je samostatná, je prízemná, tvorí ju šatňa, 1 trieda, výdajňa stravy a sociálne zariadenie.

Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch:

Trieda s celodennou starostlivosťou:

od 6.30 do 16.00 hod.

Trieda s poldennou starostlivosťou:

od 7.30 do 11.30 hod.

Hlavným cieľom výchovy a vzdelávania v materskej škole je dosiahnutie optimálnej kognitívnej, senzomotorickej a sociálno-citovej úrovne ako základu pre školské vzdelávanie v základnej škole a pre život v spoločnosti.

Materská škola uskutočňuje výchovno-vzdelávaciu činnosť podľa Školského vzdelávacieho programu

"Poznávaj a uč sa hrou".