Prevádzka MŠ od 1.3.2021

24.02.2021 10:45

Vážení rodičia!

Podľa aktualizácie covid automatu, ktorý bude platiť od 1.3.2021, sa situácia v SR a v našom okrese nezmenila. SR má IV. stupeň varovania a v rámci okresu Košice – okolie máme III. stupeň varovania.

Od 1.3.2021 do 5.3.2021 bude však na základe odporúčania RUVZ KE  umožnené vzdelávanie v materských školách prezenčnou formou pre všetky deti, ktorých rodičia prejavia záujem. Ostatné podmienky nástupu detí do materskej školy ostávajú aj naďalej nezmenené:

• Negatívne testovanie aspoň jedného zo zákonných zástupcov/rodičov
  • Do MŠ môže priviesť dieťa len osoba negatívne testovaná v priebehu uplynulých siedmich dní
  • Nezabúdajme, prosím, že rúško je povinné v interiéri aj exteriéri, preto vstup do priestorov MŠ je možný len s rúškom
  • Rúško u detí je vysoko odporúčané
  • Pred nástupom dieťaťa do MŠ je potrebné (v pondelok ráno) odovzdať Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti dieťaťa a Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti zákonného zástupcu (tlačivá sú k dispozícii v MŠ, aj na stiahnutie na webovej stránke: COVID :: MŠ Košické Oľšany (webnode.sk) )

Prosíme o dodržiavanie protipandemických opatrení (R-O-R), v rámci ktorých je vstup do šatne povolený pre maximálne 2 deti s doprovodom (1 dieťa = 1 sprevádzajúca osoba) v jednom okamihu na nevyhnutný čas (do 10 min).

Posteľnú bielizeň, prosíme, prininiesť vo štvrtok (25.2.), alebo v piatok (26.2.) v čase od 15 do 16 hodiny.

Zároveň Vás prosíme a dôrazne žiadame, aby ste zvážili prítomnosť dieťaťa v MŠ, ktoré nie je v stopercentnom zdravotnom stave – pri zistení choroby ráno dieťa nebude do MŠ prevzaté. Buďme k sebe, prosím, ohľaduplní, boli by sme veľmi neradi, ak by sme museli MŠ zatvoriť v krátkej dobe nie pre epidemiologickú situáciu, ale pre chorobnosť detí.

Záujem o nástup dieťaťa nahláste, prosím, prostredníctvom kontaktného formulára na webovej stránke, SMS správou, alebo na FB.

Ďakujeme

MŠ Košické Oľšany