Deň materských škôl 2021

05.11.2021 09:48
Aj materské školy majú svoj deň!

„Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili, a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“ (spôsob výchovy grófky, pedagogičky, šíriacej osvetu v oblasti predškolskej pedagogiky, Terézie Brunswickovej)

Z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP) vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku. Minister školstva, vedy, výskumu a športu v roku 2015, Juraj Draxler, prevzal záštitu nad Dňom materských škôl na Slovensku a nad všetkými sprievodnými aktivitami, ktorých iniciátorom je SV OMEP.

Tento významný deň pripadá na Slovensku 4-mu novembru – každoročne od roku 2015.

Pri tejto milej príležitosti sme si dovolili aj my „osláviť“ našu materskú školu, ako inak, ak nie radosťou v očkách našich detí (viď priložené video)

Deň materských škôl 2021 - YouTube